Deniz Kargo Taşımacılık Yazılımı

Deniz modülü, değişen rekabet şartlar ve yeni olanakların önemini arttırdığı deniz kargo taşımacılığı konusunda tüm hizmetlerinizde gereksinimlerinizi karşılayacak yapıdadır. 1 Komple hizmetin söz konusu olduğu hizmet sektörünün bir parçası olan deniz taşımacılğında bilgisayar programı kullanılmasının hizmet kalitesini artırıp, işlemlere hız getireceği gerçeği yadsınamaz. Bu yüzden Select Yazılım siz forwarder olarak çalışan acentelerin günümüz koşullarında bütün istek ve beklentilerine cevap verecek olan bu modülü geliştirmiştir. Aşağıda detayları verilen modül operasyonel ve mali her türlü işlemlerinizi gerçekleştirebilecek ekran ve raporlara sahiptir. Operasyonda gerekli olabilecek ön detayların girilmesi ile birlikte program hızlı şekilde günlük işlemlerinizi yapabilecek duruma gelecektir. Ön detay bilgileri size hız ve doğruluk kazandıracaktır.

Sabit Tanımlar

» Şirket tanımları

» Gemi acente tanımları

» Gemi acente fiyatları

» Müsteri teklif fiyatları

» Liman bazında masrafa tanımları

» Navlun Ek masrafları

» Dahili nakliye fiyatları

» Tarih takip baf,caf ve primaj takibi

» İç nakliye fiyatları

» Demuraj bilgileri

» Gemi tarifesi

» Mali ön bilgiler

Yukarda kısaca belirtilen bilgiler tanımlandıktan sonra program size rezervasyondan kar-zarara kadar tüm işlemleri hızlı ve detaylı olarak gerçekleştirir. Hazırlanan yük bilgilerinden her türlü matbuu evrakınızı basabilir veya fakslayabilirsiniz. Gelir-Gider kalemlerinize göre size USD,EUR, GBP ve TL bazinda kar-zarar raporu veren program her türlü istatistiki raporları girilmiş olan bilgilerden otomatik olarak hazırlar.

Ana başlıklar

» Size gelen rezervasyonları kağıda gerek kalmadan girebilme imkanı

» Eldeki rezervasyonları kolayca bir pozisyon altında toplama imkanı

» LCF/FCL/CO-LOAD taşımalar için şirketinize özel pozisyon kodlaması

» Taşıma tiplerine göre sefer bilgilerinin tanımlandıgı pozisyon ekranı

» Yük bilgilerinin takibi » Konteyner no kontrolü

» Yük Konteyner dağılımı

» Excel yardımı ile yük otomatik konteyner no ve mühür no yükleme imkanı

» Konteyner tip ve boyutlarının detaylı takibi, TEU takibi, Kontrat takibi, Konteyner numarasından yük takip imkanı

» Müşteriye veya acenteye otomatik tekliften faturalama sistemi

» Konşimento, konşimento talimatı, shipping advise, ordino talimatı, müşteri çıkış ve varış ihbarları ve kar-zarar sablonu gibi matbu evrakların otomatik olarak hazırlanması.

» Gelen faturaların, debit ve creditlerin takibi, TL veya döviz bazinda fatura hazirlama imkanı  Kullanıcı filtreli taşıma ve mali raporlar , acente, müşteri, imalatçı, line, liman, bölge, LCL/FCL gibi ana kriterler bazında hazır taşıma ve mali raporlar

» Konteyner tipine göre istatistiki taşıma raporlari » TL/USD/EURO/GBP bazında kar-zarar

» Tüm evrakların e-posta ile gönderimi