Körfez Lojistik Buluşmaları toplantılarıyla İzmir ve Ülkemiz’de gündem oluşturan konuları işleyen Ege Lojistik Derneği’nin düzenleyeceği 1 . Ege Lojistik Doruğu için son hazırlıklar bitti .

Ege Lojistik Doruğu için son viraj

İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonu’nda 20 Şubat 2016 Cumartesi gün boyu sürecek olan Ege Lojistik Doruğu’ne, alanda lojistik sektörüne hizmet verici ve üreten uzmanlar görüşlerini anlatacak ve meydana gelen sıkıntılara çözüm teklifleri arayacak.

Sektörün bütün paydaşları burada

Ege Bölgesi’nde ilk defa düzenlenen Lojistik Doruğu’ne ev sahipliği yapacaklarını ve lojistik sektöründeki sıkıntılara ortak akılla beraber analiz eder getireceklerini anlatan ELODER Yönetim Heyeti Başkanı Osman Doğrucu, gün boyu sürecek olan doruğa lojistik, perakende, üniversite ve kamu kuruluşlarının temsilcilerinin konuşmacı olarak bulunacağını ifade etti .

Bu yıl birincisi düzenlenen Ege Lojistik Doruğu’nin sektörün bütün bileşenlerini bir araya getireceğini anlatan Doğrucu, “Katılımcılarımız için gün süresince sürecek yararlı bir program hazırladık.Doruğa geliyor olacak temsilciler sektördeki problemlerin çözümlerinin yanında dünyadaki son gelişmeleri de öğrenme imkanı bulacak. Zirve’de son zamanda gündemde olan işçi kiralama enbaşta olmak üzere sektörü ilgilendiren son legal düzenlemelerde ele alınacak. Lojistik sektörümüzün bütün hissedarlarını zirvemize bekliyoruz” diye sohbet etti .

Zirveye kimler katılacak

Zirvenin 2. kısmında ise moderatörlüğünü ELODER Yönetim Heyeti Üyesi Filiz Künüralp’in yapacağı Lojistikte İnsan Kaynakları Sorunları Üzerine konulu oturumda Ekol Lojistik İK Direktörü Osman Ünal, PERYÖN Ege Şube Başkanı Serdar Kalaycıoğlu, İş-Kur İl Şube Müdürü Kadri Kabak ve Tesco Kipa Dağıtım Direktörü Alpay Odacı görüşlerini aktaracak.

Son bölümde ise Ekol Lojistik Ege Bölge Yöneticisi Sonnur Saatçioğlu ‘Yetenek Gelişimi ve Liderlik Gelişimi’ ve Green Lojistik danışmanı Çetin Özek ‘Perakende Lojistiğinde Kullanılan Depo Yönetim Sistemlerinin, Hizmet Alanlar ve WMS Yazılımcıları Için Değerlendirmesi; Sorunlar ve Analiz Eder’ konularında görüşlerini açıklayacaklar.

Tagged on: