Luca Venturini (1961 doğumlu) Aralık 2011 tarihinden beri Replica Sistemi'nin İhracat Müdürüdür. Luca Venturini, Replica Sistemi Group'una 1995 yılında katıldı ve patlamakta olan iletişim teknolojisi üzerine odaklanan bir satış temsilcisi olarak başladığı görevinden iki sene sonra, Replica'nın internet hizmeti sağlayan bölümüne liderliğini üstlendi. 2000 yılında ise büyük müşteriler satış müdürlüğüne terfi etti. özellikle ulaşım ve lojistik konusundaki geniş kapsamlı uzmanlığı ile birkaç yıl içerisinde ulaşım ürün-hattını, böyle zorlu bir pazarın zirvesine yükseltti. Luca'nın her zaman Replica Sistemi'nin yöntemlerini ve zorluklardan yılmayan ruhunu paylaşması, onu, Group'un Fikirlerini ürünlerini ve nasıl-yapılır bilgilerini dış ülkelere sunmak konusunda en iyi aday haline getirdi. ılında Replica Sistemi Türkiye piyasasına girmeye karar verdi ve böylece Luca İhracat Müdürlüğüne yükseltildi ve muhtemel Türk Ortaklarının uzun bir listesi içerisinden Obase'yi seçti. Şu anda, depo yönetimi ve lojistiği konusunda Sese-dayalı çözümler gibi yenilikçi ve uygun fiyatlı teknolojiler sunarak Türkiye'de anahtar bir rol üstlenmek üzere kurulmuş yeni şirket olan Replica Emea'nın faaliyetlerini oturtması ve geliştirmesi dönemini takip için Türkiye'de yaşamaktadır.

Sohbet toplantımızda özetle depo yönetiminin her aşamasında kullanılan “Ses Teknolojileri” en yüksek toplama işleminde performans gösterdiği.

Ürünleri yerleştirme için kullanılacak taşıyıcının etiketlenmesi sonrası kullanıcı her defasında barkodu okutmak yerine sadece taşıyıcı barkodunun son rakamlarını okuyarak yerleştirme yapabileceği. Bu çalışmanın ürün yerleştirmede yüksek verimlik sağladığı.

Yazılım tarafından üretilmiş metinleri sese, kullanıcının ses ile söylediklerini de yazılımın kullanabileceği metinlere çeviren bir teknolojinin operatörler ile konuşabilmeli ve dinleyip anlamalı. Bu nedenle sistem en azından Türkçe olmalı ve mümkün ise dünyanın değişik noktalarındaki depo yönetimi için çoklu dil desteği olması gerekliliği.

Var olan ses teknolojilerinin WMS yazılımı ile entegrasyonun önemli noktaları ile var olan benzer teknolojilerin kıyaslamaları konuşuldu.

Önümüzdeki etkinliklerde tekrar görüşmek ümidiyle yapılan sunumu sizinlerle de paylaşıyoruz :
PDF: Ses Teknolojisi ve Depo Yönetimi (WMS)

Konu Yönetici Özeti : Depo yönetiminde ses teknolojileri ile %30’a varan tasarruf nasıl sağlayabilirsiniz, depo yazılımları, genel sorunlar ve öncelikli ses çözümlerinin entegrasyonu hakkında konuşulacak. Hızlı ürün toplamada sesle çalışmanın nasıl kolaylaştırıcı olduğu örnekleri konuşulacaktır.

Kimler Katılmalı: Lojistik Sektörü Yöneticileri, Depo ve  Antrepo Müdürleri, IT Müdürleri

Teknoloji Sohbeti Nedir? : Konu odaklı sohbetlerimizde kısa bir giriş sunumdan sonra konunun uzmanlarıyla aklınızdaki projeleri ve var olan projelerinizdeki uygulama sorunlarını konuşabileceğiniz ”Teknoloji Sohbetlerini” özel konularla ve sınırlı sayıda katılımcıyla sürdüreceğiz.

Toplantı Yeri
Büyükdere Caddesi Garaj Sokak Andsoy Apt. No:4 K:3 D:6 Mecidiyeköy – Şişli İSTANBUL
Harita:  http://www.selectbilisim.com/iletisim/ 

Toplantılarımıza katılmak için LCV yaptırmayı unutmayın.

Luca Venturini
(1961 doğumlu) Aralık 2011 tarihinden beri Replica Sistemi’nin İhracat Müdürüdür.
Luca Venturini, Replica Sistemi Group’una 1995 yılında katıldı ve patlamakta olan iletişim teknolojisi üzerine odaklanan bir satış temsilcisi olarak başladığı görevinden iki sene sonra, Replica’nın internet hizmeti sağlayan bölümüne liderliğini üstlendi. 2000 yılında ise büyük müşteriler satış müdürlüğüne terfi etti.
özellikle ulaşım ve lojistik konusundaki geniş kapsamlı uzmanlığı ile birkaç yıl içerisinde ulaşım ürün-hattını, böyle zorlu bir pazarın zirvesine yükseltti.
Luca’nın her zaman Replica Sistemi’nin yöntemlerini ve zorluklardan yılmayan ruhunu paylaşması, onu, Group’un Fikirlerini ürünlerini ve nasıl-yapılır bilgilerini dış ülkelere sunmak konusunda en iyi aday haline getirdi. ılında Replica Sistemi Türkiye piyasasına girmeye karar verdi ve böylece Luca İhracat Müdürlüğüne yükseltildi ve muhtemel Türk Ortaklarının uzun bir listesi içerisinden Obase’yi seçti.
Şu anda, depo yönetimi ve lojistiği konusunda Sese-dayalı çözümler gibi yenilikçi ve uygun fiyatlı teknolojiler sunarak Türkiye’de anahtar bir rol üstlenmek üzere kurulmuş yeni şirket olan Replica Emea’nın faaliyetlerini oturtması ve geliştirmesi dönemini takip için Türkiye’de yaşamaktadır.